JuniJazz og Lindyseilas 18-19 juni 2016

— Påmeldingen er stengt —

Tentativ timeplan for helgen!

unnamed

Velkommen til Junijazz og Lindyseilas 2016! Helgen 18.-19.juni blir det tradisjonen tro jazzworkshop etterfulgt av seilas med rekebuffet og dans på Oslofjorden.

Det blir kurs som passer både dersom du aldri har danset jazz før, og dersom du har danset en del jazz og ønsker nye utfordringer.

Lørdag kveld blir det fest på BLS hvor vi danser alle klubbens danser (lindy, boogie, balboa og jazz, selvfølgelig!). Billetter til festen lørdag kan kjøpes i døren dersom man ikke har kjøpt full pakke 🙂

[x_alert heading=»Nye hovedinstruktører!» type=»info»] Helena har dessverre blitt forhindret fra å undervise hos oss, men ingen grunn til bekymring! Vi har ikke bare én ny hovedinstruktør, men TO: Anne og Marianne fra Gøteborg! Hurra![/x_alert]

 

Følg med på Facebook-eventen for oppdateringer!

— Påmeldingen er stengt —

Anne 1

Anne started with Lindy Hop in 2006 but has tried a wide range of solo dances before that. Anne is situated in Gothenburg/Sweden where she teaches regularly. Her motivation in teaching is to develop each person to become the best s/he can be. She has a potential to see awesomeness in dancers at all levels and she loves to see dancers grow and enjoy that dance as much as she does. Anne believes that you have to learn how you move yourself in order to explore your own style and musicality both when it comes to solo jazz and couples dance. Anne is well known for her enthusiasm in making choreographies and she´s a genuine performer. She´s a proud member of Lindy Deluxe and the Gothenburg Wallflowers, but she´s also the coach of a chorus line group called the Butterbeans.

Marianne..Marianne is a lindy hop and authentic jazz teacher based in Gothenburg, Sweden. She took her first lindy hop class in 2006 and the dance has been a important part of her life ever since. She started teaching in 2010 in the Gothenburg scene, West Coast Jitterbugs, and has since also taught in several international workshops. Marianne has performed with several show groups, and she enjoys choreography and improvisation. Marianne is stands out on the social dance floor, spreading joy wherever she travels with her exuberant charm and playfulness. She has a passion for musicality and loves the liberty and joy that authentic jazz brings to dancing.

 

 

Fantastiske Ane og Christopher skal undervise på Junijazz! De har begge lang fartstid i dansemiljøet og blander gjerne inn elementer fra for eksempel funk og tap inn i jazzen. Topp dette med garantert god stemning og du har oppskriften på timer du ikke vil gå glipp av!
Christopher Promobilde 3 Ane promobilde
Foto av Ane: Iselin Jansen, Foto av Christopher: Sean Mac An Bhaird

 

Band

Vi er så heldige å ha fått fire fantastiske musikere til å spille for oss under lindyseilaset!
Bandet består av FELIX PEIKLI, prisbelønt klarinettist og bandleder, KNUT BENDIK MANGER BREISTEIN, gitarist, låtskriver og produsent, SIGURD JOVIK BRÆIN, gitarist og komponist og HÅKON NORDBY BJØRGO spiller kontrabass og studerer utøvende jazz. Les mer om musikerne under.

Bandet kan du se her, men med en annen bassist
https://www.youtube.com/watch?v=tVwNM_MLy38
Felix Peikli er jo et fenomen i seg selv: https://www.youtube.com/user/kingclarinet

FELIX PEIKLI er en prisbelønt klarinettist og bandleder. Han er utdannet ved Berklee College of Music og har samarbeidet med musikere som Marcus Miller og Ralph Peterson jr. (!)

KNUT BENDIK MANGER BREISTEIN er gitarist, låtskriver, produsent og mange andre ting innenfor musikkens verden. Han er blant annet aktiv i bandet Jazzbanditt, som i 2015 opptrådte på Festival Django Reinhardt i Samois! Breistein er også jamansvarlig i Oslo String Swing Kollektiv, samt organisator for nettstedet norskstrengejazz.no, Norges forum for akustisk jazz.

SIGURD JOVIK BRÆIN er gitarist og komponist, med master i balkanmusikk fra UiO. Underveis tok han eksamen i utøvende gitar med sigøynermusikk som tema og studerte stringswing med Jon Larsen.

HÅKON NORDBY BJØRGO spiller kontrabass og studerer utøvende jazz på Norges Musikkhøgskole. Han har turnert i Norden med egen musikk og bidrar på en rekke andre prosjekter.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: Morten Vagleng